انجنیر محمد دادود

14.01.2018 (24.10.1396)
پیام انجنیر محمد داوود والی ولایت بلخ در پیوند با صحبت های اخیر عطا محمد نور

امان الله عاجز

همشهریان متدین و عزیزم السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سخنان هرزه و عاری از عفت كلام والی پیشین بلخ را همه‌ شنيدند. من به حيث فرزند سرزمين مولانا افتخار آنرا دارم كه در سال ١٣٥٤ از دورهء اول تخنيكم عالی نفت و گاز مزارشریف فارغ گردیدم و به افتخار ديپلوم تخصصی در رشتهء استخراج نفت و گاز درس خويش را حضوری به اتمام رسانيده ام. بعد از ان مدت پنج سال و شش ماه رسماً در تفحصات شمال و انتقال گاز مربوط به وزارت معادن و صنايع ایفای وظيفه نمودم.

پس از تجاوز قشون سرخ با توجه بر اندیشه اسلامی جهت ادای وجیبه دینی وارد نبرد گرم علیه اشغال‌گران وقت گردیدم. در سال های آغازین جهاد و مقاومت با توجه بر درجه تحصیلی (دیپلوم انجنیر) و اصل تربيت- ظرفيت مسوولیت تربیه و اموزگاری گروهی وسیعی از مجاهدين و همرزمان عزيز خويش (به شمول عطا محمد نور) را داشتم. ايا به اين بزرگوار که دعوی رهبری اینده كشور را دارد استعمال همچو الفاظ، كلمات و سخن ارايی این استاد که نميدانم از كجا فارغ التحصيل گرديده و حتی معلوم نیست صنف يازدهم را در کجا تكميل کرده خجلت آور نیست؟

پس از شنيدن حرف های دیروز این عالی جناب به این باور رسیدم که نتیجه تفویض هر ديپلوم اعزازی همين است كه در برابر اموزگار که حيثيت پدر معنوی را دارد چرندیات كوچه باغی و خودبرتربینانه که از ضعف شخصیتی نشات میگیرد ایراد نماید

من با توجه بر منافع علیای شهروندان بلخ و کرامت انسانی تا کنون هیچ عکس العملی در برابر سخنان غیر مسوولانه والی پیشین بلخ نداشتم. اما اكنون زمان ان فرارسيده كه همه باید بداند که من عطا محمد نور را با تمام كركتر می‌شناسم و میدانم كه ایشان بخاطر قدرت و موقعیت شخصی خود به هر شخصی می‌تازد و منافع ملی نزد وی هیچ ارزشی ندارد. اکنون نیز آقای نور در برابر شخصی یاوه گویی میکند که بلخی الاصل است و در رگ و ریشه مردم جا دارد

استعمال الفاظ کوچه باغی در برابر همسنگر، مجاهد، دوست و آموزگار دور از هرگونه اخلاق سیاسی است. و سخنان غیر مسوولانه و یاوه گونه در هیچ یکی از آیین ها (چه کفر و چه اسلام) جا نداشته و نتیجه ضعف روانی است

علاوتا باید متذکر شد که اگر همه‌ی مهاجرين بيسواد باشند و به زعم جناب عطا محمد نور نتیجه هجرت تقویت دانش نه بلکه راکد ساختن علم است. پس فرزندان جناب شان بنابرچه دلایلی در كشورهای خارجی تحصیل میکنند؟!

قضاوت را به مردم شريف افغانستان مقیم در داخل و خارج كشور ميگذارم.

شایان ذکر است که حرف های مبتنی بر ایجاد رعب و ترس میان مردم تنها به دلیل حفظ هژمونی کاذب شخص خود آقای نور بوده و ترس های مبنی گسترش نفوذ داعش و طالب نیز سخنرانی های تبلیغاتی بیش نیست. چون همه‌ی بلخیان میدانند که من با کمترین امکانات در بدترین شرایط چه‌ گونه وضعیت امنیتی بلخ مدیریت نمودم. بنا به همشهریان خویش اطمینان کامل میدهم که فرزندان صدیق شما با همه‌ی توان و نیروی خویش آماده هرنوع فداکاری برای جلوگیری از ناهنجاری امنیتی بوده و است.

هدف من توسعه و بهبود امور در بلخ است. چون فاصله ایجاد شده میان بلخ و حکومت مرکزی به نفع هیچ کسی نبوده و نیست. همین اکنون صد ها پروژه انکشافی به دلایل مختلف در بلخ تطبیق نمی‌گردد و ملت مظلوم بلخ از این ناحیه متضرر گردیده اند. بنا تلاش من فقط و فقط جهت بهبود امور و توسعه اقتصاد مردم است.

ستاسي کمینټ به د پاڼی د مدیریت تر کتني وروسته خپور شي .

Your comment will be published after review by Directorate

Kommentare

Es sind noch keine Einträge vorhanden.
Bitte geben Sie den Code ein
* Pflichtfelder
Bitte beachten Sie, dass die Inhalte dieses Formulars unverschlüsselt sind