30.06.2017 (09.04.1396)
حکومت وحدت ملی فاسدترین حکومت

یک فرمانده حزب اسلامی در ولایت بغلان که به گفتۀ خودش یک شمار زیادی از تفنگنداران مسلح دارد  می‌گوید، که حکومت وحدت ملی فاسد ترین حکومت است اما او به دستور گلبدین حکمتیار با حکومت وحدت ملی آتش بس کرده است. این فرمانده حزب اسلامی می‌گوید که اگر مواد توافق‌نامۀ حزب اسلامی با حکومت عملی شود شمار زیاد طالبان را در بغلان با حکومت یکجا خواهد کرد. فرمانده میرویس که ادعا می‌کند یک هزار مرد مسلح دارد و این تفنگداران  دربخش‌هایی از ولسوالی بغلان مرکزی، دوشی و شهرپلخمری به شمول بخش‌هایی که معادن کرکر و دوکش قراردارند، گفت: «این حکومت حکومت جور شدۀ دست امریکایی‌ها است و همین امریکایی‌ها و ناتو که همین حکومت را ایجاد کرده اند می‌گویند که این حکومت مفسد ترین حکومت است یعنی فساد در این نظام به اوج خود رسیده و کل ملت و مردم از دست این نظام به فغان آمده اند. اگر امر حکمتیار صاحب نباشد من خوش نیستم که همرای این نظام آتش‌بس کنم.» او افزود: «من این را به دولت و تمام ملت اطمینان میدهم که در ظرف شش ماه تمام بغلان را امنیت می‌کنیم. برادرانی که طالب استند با ما به تماس استند و می‌گویند که تفاهم‌نامۀ شما همرای دولت به کجا میرسد باز ما هم خواهیم آمد.» والی بغلان نمی‌خواهد در بارۀ این گفته‌ها چیزی بگوید. در همین حال، فرمانده پولیس بغلان با آنکه توافق‌نامه حزب اسلامی را به سود مردم میداند. اما می‌گوید که آنان توان تأمین امنیت بغلان را دارند. اکرام الدین سریع، فرمانده پولیس بغلان، گفت: «خود نیروهای امنیتی به قوت در بغلان وجود دارند و توان تأمین امنیت را دارند و این که قوماندان صاحب میرویس همکار است با دولت ما از این تقدیر می‌کنیم ولی ما کاملاً توان تأمین امنیت بغلان و مردم را داریم.» فرمانده حزب اسلامی در بغلان تاکید می‌ورزد تا زمانی که گلبدین حکمتیار رهبر این حزب دستور برایش ندهد، زیردستان‌اش جنگ افزارها را به زمین نخواهند گذاشت. او هشدارمی‌دهد که هرگاه جنگ‌افزارهایش را به زمین بگذارد، طالبان بخش‌های زیر نفوذ اش را تصرف خواهند کرد.
شپوتنیک

ستاسي کمینټ به د پاڼی د مدیریت تر کتني وروسته خپور شي .

Your comment will be published after review by Directorate

Kommentar schreiben

Kommentare

  • اقبال (Samstag, 01. Juli 2017 02:28)

    نظر به ګفتار خود همین قوماندان منافق خودش از منافقت به کفر مطلق ارتقا نموده ، خودش می ګویند که دولت وحدت ملت توسط اشغلګران و استعمار ګران جهان کفر به ووجود امده یعنی تولید کفر ، کفر می باشند ، و بعدا می ګویند که ما ۱۰۰۰ نفر دارم که اګر صلح ګلبدین با همان حکومت غلام ، ملحد و فاسد ایکه توسط باداران کفری شان به وجود امره اخری نشود یعنی ګلبدین هم کلیمه کفر نه خوانند ما به جهاد خود ادامه می دهیم و با برادران طالب خود می مانیم .
    اولا اګر این مثل قوماندان اعلی شان ( ګلبدین ) دروغګوی و لاپو میان خالی می باشد اګر انها هزار نه سد نفر در کمین می داشت نام وو بیرق حزب سلامی را در ان مناطق بالا می کرد در انجا تنها بیرق طالبان می درحشند و بس ، هویت و شخصثیت ګلبدین قاتل و راکتیار از ګفتار و کردار همین قوماندان اربکی داعشی و حزبی هویدا می ګرد د

Bitte geben Sie den Code ein
* Pflichtfelder