22.03.2017 (02.01.1396)

اگر جهانیان شکست بخورند؟

(معرفی کتاب)

مصطفی «عمرزی»

حضور متنوع جامعه ی جهانی در افغانستان که بقای کشور ما را در مسیر سیاست پردازی های بیرونی تا سرحد رنگ پردازی فرهنگی، رنگ وارنگ کرده است، حتی لحظه ای این هراس را کاهش نداد که اگر دایره ی رنگی رنگ ببازد، درکشوری که بیش از 14 سال تاریخ آن را استوار بر پایه های کمک ها کردند و در هر جزر و مد سیاسی گاه فقط برای عدم پرداخت معاش ماموران دولت، مافوق صوت می شود تا سقوط کند، می تواند شدت نگرانی افغانانی را نشان دهد که وقتی نوسان سیاست های دوستان بین المللی را مشاهده می کنند، بدون شک افت توجه آنان بر افغانستان، سوال می سازد که اگر کم بیاورند، چه سرنوشتی خواهیم داشت؟ در این کتاب، تحلیل های بر این نگرانی را ارایه می دهیم و سوگمندانه ساختار دولتی- سیاسی افغانستان در بیش از یک دهه ی اخیر، چنان تنیده در دامان جامعه ی بین المللی نقش بست که با تماشای عقب خالی (نبود زیر بنا ها و تاسیسات بزرگ اقتصادی) مردم ما را در بستری از هراس هشدار می دهند: افغانستان منفی (-) جامعه ی جهانی،  مساوی (=) به هیچ.

ناشر کتاب «اگر جهانیان شکست بخورند؟»: دانش خپرندويه ټولنه (انجمن نشر دانش)

محل پخش و فروش کتاب «اگر جهانیان شکست بخورند؟»: کتاب فروشی دانش؛ رو به روی شرکت رحیم گردیزی، جاده ی ده افغانان- دهن باغ، کابل.

ستاسي کمینټ به د پاڼی د مدیریت تر کتني وروسته خپور شي .

Your comment will be published after review by Directorate

Kommentar schreiben

Kommentare

 • اقبال (Donnerstag, 23. März 2017 06:40)

  جناب محترم عمرزی صاحب السلام علیکم!
  از تخلص شما نمایان می ګرد که پشتون باشید خواستم با پشتو تبصره خودرا نوشته کنم ولی بعدا فکر کردم که شاید پشتو را فراموش کرده باشید تبصره خودرا با فارسی نوشته کردم
  عنوان این کتاب ( که اګر جهانیان شکست بخورند ) مطالب زیادی ممکن باشد مربوط به نویسنده کتاب هم مربوط می شود که در تصویر زیر ان نام اسمعیل یون نوشته شده که افکار نشنلستی پشتو دارند در اوایل برای متفکر جهان کمپاین می کرد ولی در اواخر نظر به دلایل نامعلوم ازرده معلوم می ګردید.
  به هر صورت از عنوان این کتاب دو موضع په نظر بنده هویدا است . یک نظر اګر جهانیان یعنی رزق رسان اداره فاسد و بی کفایت کابل اګر شکست بخورند اینده انها چه خواهد شدند ؟ واضح است که انها شکت خورده و شکست انها تنها توسط مقاومت ملی و اسلامی نیست قسمت زیات ان متولی فساد و بی کفایتی اداره غلام کابل می باشند شرم و عار است برای افغان ها .
  موضع دوم : بلی شکست جهانیان جهانخور ، اشغلګر و امبریالیزم جهانی حتمی است جنګ انها در مقابل خالق لایزال می باشد، خالق به انها وقت کافی داده تااز دهشتګری شان توبه بکشند واګرنه دوسیه انها برای مجازات بیشتر ضخیمتر ګرد د

Bitte geben Sie den Code ein
* Pflichtfelder