15.10.2017 (23.07.1396)
افغانستان در گرداب تشنج
کتاب  مفید وجالب از  نور احمد خالدی
پیشگفتار

تعداد زیادی از دوستان پیهم تقاضای تنظیم نوشته ها، مقالات و یادداشتهای پراگندهء اینجانب را در فیسبوک و سایر رسانه ها بصورت یک مجموعه نمودند تا برای علاقمندان موارد استفاده و ماُخذ بهتری را فراهم نماید. با احترام به این تقاضا این مجموعه تنظیم شده است. امیدوارم  این مجموعه طرف استفاده آنعده از محصلان پوهنتونهای مختلف داخل  و خارج از کشور که با پیامهای خود از من تقاضای روشنی انداختن بالای موضوعات مختلفه را کرده اند قراربگیرد.

قبل از همه از تمام دوستانیکه نوشته ها، مقالات و یادداشتهای اینجانب را در فیسبوک و سایر نشریه های چاپی وانترنتی تعقیب نموده، مطالعه و لایک میکنند ویا لطف مزید نموده بالای آنها ابرازنظر میکنند اظهار شکران میکنم. همچنان از دوستانیکه برنامه های "دورنما، ساعتی با داکتر نوراحمد خالدی" را در تلویزیون جهانی زرین تعقیب نموده اند اظهار امتنان میکنم. تبصره ها و تشویقهای مسلسل آنها سبب ادامهء علاقمندی من در نوشتن این مقالات بوده است.

همچنان لازم میدانم از مسولین فیسبوک، یوتوب، نشریه های چاپی و انترنتی از جمله تاند، سباوون، دعوت میدیا، افغان جرمن آنلاین، آریانا افغانستان آنلاین ، برنامهء "دورنما" از تلویزیون جهانی زرین، رادیو صدای دوست (آشنا) و مجلهء چاپی افغان (گان) اظهار سپاسگذاری نمایم که این نوشته ها، مقالات و یادداشتها را وهمچنان مصاحبه ها، بیانیه ها و برنامه های تلویزیونی را نشر نموده اند.

یکتعداد عظیم موضوعات متنوع حاد سیاسی، امنیتی، اجتماعی، ادبی، فرهنگی و تاریخی در مورد افغانستان را که در مطبوعات و رسانه های کشور، تلویزیونهای انترنتی، رسانه های انترنتی بشمول روزنامه ها، جریده ها، مجلات، وبسایتها، وبلاگها، فیسبوک و یوتوب و امثالهم  درطول سه سال گذشته مورد بحث بودند این مجموعه احتوا مینماید.

این یک مجموعهء نوشته های پراگنده در زمانهای متفاوت بوده که بصورت یک کتاب منسجم آرایش و ویرایش نشده است. از این رهگذراز تکراری بودن بعضی عناوین قبلا معذرت میخواهم و امیدوارم مطالب آنها تکراری نباشند.

نوشته ها بر اساس قدامت زمانی آنها از تازه ترین مطلب تا قدیمترین تنظیم شده اند.

امیدوارم با تقدیم این مجموعه خدمتی برای جوانان کشور که تشنهء آموختن و شناختن بهتر وعمیقتر کشور خود و مردم خود بدون استفاده از عینک قومپرستی، زبان پرستی و تمایلات تنگ نظرانهء سمتی، حزبی و تنظیمی اند، کرده باشم.

با عرض احترام،

نوراحمد خالدی

شهر برزبن، آسترالیا

هشتم اکتوبر سال  ۲۰۱۷ میلادی
این کتاب مفید را میتوانید در ۲۹۷ صفحه در اینجا مطالعه و یا داونلود کنید.

ستاسي کمینټ به د پاڼی د مدیریت تر کتني وروسته خپور شي .

Your comment will be published after review by Directorate

Kommentare

Es sind noch keine Einträge vorhanden.
Bitte geben Sie den Code ein
* Pflichtfelder